Monografie 2015

Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015. ISBN 978-83-64045-25-7:

CholesterolD. Sitkiewicz, Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 13-18.

Metabolizm lipoprotein,  D. Sitkiewicz, Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy,
diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 21-29.

Rola mikro-RNA w regulacji metabolizmu lipidów, S. Białek, D. Sitkiewicz, Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D.Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 34-36.

Patogeneza miażdżycy, D. Zapolska-Downar, Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 39-62.

Aterogenna dyslipidemia w zespole metabolicznym, G. Sygitowicz, Hipercholesterolemie i   dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 66-75

Przygotowanie pacjenta do badań profilu lipidowego oraz wpływ różnych czynników na wyniki oznaczeń, Białek S. Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J.  Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 117-123.

Budowa chemiczna i właściwości statyn, D. Sitkiewicz, Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 140-141.

Farmakologia i farmakokinetyka stayn, D. Sitkiewicz, Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 142-144.

Mechanizmy plejotropowego działania statyn, D. Zapolska-Downar. Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 145-158.

Mitohormeza: czy nowy mechanizm działania plejotropowego? D. Sitkiewicz, Hipercholesterolemie i dyslipidemie: mechanizmy, diagnostyka, leczenie. K. J. Filipiak, D. Sitkiewicz red. Medyk, Warszawa, 2015, str. 159-160.